Oled siin: Algus Kodukord

Kodukord

Iga Püha Miikaeli Kooli õpilane kohustub järgima kooli kodukorda.

Kodukord on uuendamisel!

• Iga päev algab klassijuhataja tervitusega 10 minutit enne esimese tunni algust (õpetaja kohtub klassiga, meeleolu loomine jne).

• Esimene tund algab üldjuhul kas 8.10 või 9.05; seejärel algavad tunnid täistunnil.

• Tunde alustatakse õigeaegselt.

• Aineõpetaja on hiljemalt 5 minutit enne tunni algust koolis. Kui õpetaja hilineb, teatab ta sellest klassijuhatajale, kes on seni klassi juures.

• Kui õpilane ei ole kooli jõudnud ja tema kohta pole ka teadet, helistab klassijuhataja päeva jooksul talle või lapsevanemale.

• Vahetund kestab üldjuhul 15 minutit; päeva esimene ja viimane vahetund on lühemad.

• PMK õpilased riietuvad koolivormi.

• Õpetajate riietus on akadeemiline.

• Märjal aastaajal (sügisvaheajast kevadvaheajani, vajadusel ka pikemalt) on vahetusjalatsid kohustuslikud, muul ajal soovituslikud.

• PMK-s ei kanta suuri ega silmatorkavaid ehteid. Keelatud on keha läbistavad ehted (rõngad, needid), v.a väikesed kõrvarõngad.

• Algklasside õpilastel on nutitelefonide kooli kaasa võtmine keelatud. Mobiiltelefon tuleb tunni ajaks välja lülitada või seada hääletule režiimile ja hoida kotis. Muu elektroonika (mp3-mängija jne) ei kuulu klassiruumi. Süle- või tahvelarvuti on kasutatav ainult õppeotstarbel ja õpetaja loal. Reegli rikkumisel on õpetajal õigus kõne all olev ese konfiskeerida ning see tagastatakse ainult lapsevanemale või hooldajale.

• PMK õpilased käituvad viisakalt nii tunnis kui vahetunnis.

Tegevused dokumentidega